Konferencja – autyzm 2018

W dniu 05 kwietnia  w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Płońsku był organizatorem konferencji „Oswoić autyzm – początek drogi do edukacji włączającej”

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Płońsku była reprezentowana przez Dyrektora Jarosława Chylińskiego który podczas swojego wystąpienia przedstawił ofertę Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Płońsku skierowaną do dzieci zagrożonych zaburzeniami ze spektrum autyzmu i autyzmem oraz ich rodziców.

W ten sposób PPP w Płońsku włączyła sie w powiatowe obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 2018.

W kolejnym dniu /06 kwietnia/ uzestniczylismy w heppeningu „Nie potrzebujemy słow, żeby ze soba rozmawiać”. Hepening był kolejną inicjatywa w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Celem heppeningu było uświadomienie mieszkańcom Płońska czym jest autyzm. Wspólnie ze szkołami, przedszkolami, władzami samorządowymi, rodzicami przeszliśmy ulicami miasta solidaryzując się z dziećmi z autyzmem i ich rodzinami. Ta piękna inicjatywa co roku gromadzi wielu płońszczan oraz zaprzyjaźnione instytucje.